روابط عمومی دانشگاه آزاد
خبر کوتاه
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد
 
86 نفردانشجویان ممتاز علمی و پژوهشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه ازاد اسلامی واحد مبارکه تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، به همت دفتر فرهنگ اسلامی واحد مبارکه در مراسمی که با حضورحجه الاسلام محمدی امام جمعه شهرستان، سرهنگ نصراصفهانی فرماندهی ناحیه سپاه مبارکه، سرهنگ کریمی فرماندهی بسج دانشجویی سپاه مبارکه و جمعی از دانشجویان در سالن اجتماعات سینا دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد از 86 دانشجوی برتر در عرصه های علمی و پژوهشی، فرهنگی و ورزشی تجلیل به عمل آمد.
حجه الاسلام محمدی امام جمه شهرستان این روز را به عنوان مهم‌ترین شاخص انقلاب در مبارزه با استکبر جهانی و درراس آن آمریکای جهان خوار دانست و گفت:   دانشجو و دانشگاهى قشر برگزیده جامعه‏ اند. شما امید آینده کشورید و دانشجو یک روشنفکر تمام ‏عیار مسلمان است، متدین است. آن چیزى که ما از محیط دانشجویى‏ انتظار داریم، پیشرفت علم، پیشرفت اندیشه سیاسى، عمق اندیشه دینى و ایمان دینى، عمق معرفت دینى و روشن‏ بینى دینى، دست‏ یافتن به قلمروهاى جدید، هم در زمینه علم، هم در زمینه سیاست، هم در زمینه معرفت دینى در محیط دانشجویى است.
 وی افزود: عزیزان من! به علم اهمیت دهید. کلید اصلى بازکردن قفل هاى گوناگون، اهمیت‏ دادن به علم است و باید در نظر داشته باشید که علم و عالم، همان قدر که می ‏توانند مفید باشند، می ‏توانند مضر هم باشند. اگر کسى که علم در وجود او هست، تقوا و پرهیزگارى و امانت و صداقت در او نباشد، می ‏تواند موجود مضرى باشد، می ‏تواند علیه کشور و مصالح کشور، علم خودش را مورد استفاده قرار دهد. بدترین شکل یک محیط دانشجویى این است که، دانشجو حرفش را روشن و صریح نزند و دچار سیاسی ‏کارى شود.
سپس دکتر عبداله هادی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی جنگ تحمیلی و همه شهدای هسته‌ای خواستار حرکت دانش محور و پژوهش محور دانشجویان در جهت ارتقای آموزش و پژوهش در کشور شد. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در واحد مبارکه به جذب و اصلاح هرم هیئت علمی و جذب دانشجویان، رعایت استاندارد‌ها، برنامه ریزی‌های دقیق و بهره گیری از نیروهای کارآمد و اساتید مجرب اشاره کرد و گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی متناسب با نیاز جامعه و از جمله اولویت‌های ما در این واحد دانشگاهی است .وی افزود : با توجه به اهمیت حرکت ضد استکباری دانشجویی، ایجاد نشاط در دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی که لازمه پیشرفت و بالندگی دانشگاه و دانشجویان است از جمله دغدغه های این دانشگاه است. دراین مراسم با شکوه علاوه برتجلیل از دانشجویان اول تا سوم هررشته، از تمامی دانشجویان معدل بالای 17 و نیز از فعالان عرصه های علمی و پژوهشی، فرهنگی و ورزشی، تشکل های دانشجویی، کانون های فرهنگی ، انجمن های علمی، با اهدای لوح سپاس و تقدیم هدایایی به رسم یادبود تجلیل به عمل آورده شد .
 رییس دانشگاه افزود: اگر تقدیر و تشویق وجود نداشته باشد، انگیزه های بزرگ هم ممکن است ایجاد نشود و فرد احساس می کند که زحماتش و موفقیت هایش دیده نشده و فرقی با کسی که کاری نکرده است ندارد. وی ابراز امیدواری کرد که با تداوم این فرهنگ، افرادی در دانشگاه داشته باشیم که صرفا در جنبه های علمی ممتاز نباشد و اگر کسی در جنبه های علمی ممتاز است بکوشد تا در جنبه های دیگر فرهنگی و ورزشی نیز فعال و ممتاز باشد و گفت: امروزه از دانشجویان و جوانان انتظار می رود که چند جنبه ای باشند و بتوانند در حوزه های مختلف بدرخشند.
از نکات شاخص این مراسم:  سخنرانی امام جمعه شهر مبارکه، ریاست دانشگاه، اجرای موسیقی زنده، فضای پرطراوتی را ایجاد نمودند و استقبال و تشویق همه حاضران را به همراه داشت .
 
تعداد بازدید : 191
تاریخ: 1395/09/20
تعداد بازدیدکنندگان امروز 0 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 2 تعداد بازدیدکنندگان کل 10210 تعداد کاربران بر خط 0 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد.
Powered by DorsaPortal