روابط عمومی دانشگاه آزاد
خبر کوتاه
۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين
 
در کارگاه نماز و سلامت معنوی واحد مبارکه صورت گرفت؛
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در این کارگاه یکروزه درباره بررسی اثربخشی نماز در ارتقای بهداشت روان خانواده، اهمیت نماز و راه های گسترش آن، نقش سلامت معنوی بر بهداشت روانی انسان، رابطه معنوی انسان با پروردگار در طول نماز ، نقش نماز در افزایش سلامت روانی خانواده توضیحاتی را ارائه کرد.

حجت‌الاسلام رنجبر با اشاره به آیه هایی از قرآن اظهار کرد: نیایش با خدا یکی از حقایق بسیار پرمعنا و سازنده جنبه های مثبت انسانی و از اساسی ترین عوامل رشد و تعالی انسان است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروزه بسیاری از روانشناسان دریافته اند که دعا، نماز و داشتن ایمان محکم به دین، اضطراب، نگرانی، تشویق و ترس را که زمینه ساز بسیاری از بیماری هاست برطرف می کند.

وی اظهار کرد: آرامش روانی در ایجاد وضعیت سلامت روانی تأثیر بالایی دارد و موجب کاهش شدت فشارهای عصبی روزانه و تنیدگی ها و تنش هایی که بسیاری از مردم دچار آن هستند، می شود. انسان اگر مشکلات خود را با خدا بازگو کند و پس از نماز با مناجات با پروردگار و دعا به درگاه او طلب یاری کند، حالت روانی او بهبود پیدا می­ کند و نشاط و طراوت همه وجود انسان را در بر می­ گیرد.

تعداد بازدید : 22
تاریخ: 1396/11/18
تعداد بازدیدکنندگان امروز 0 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 3 تعداد بازدیدکنندگان کل 953 تعداد کاربران بر خط 0 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد.
Powered by DorsaPortal