روابط عمومی دانشگاه آزاد
خبر کوتاه
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند
 
برگزاری همایش گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی


دکتر علیرضا حاجی کریمی گفت: سخنران این همایش دکتر حسین جلالی استاد زبان‌های باستانی است. در این مراسم که با حضور جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان انجام شد، دکتر جلالی طی سخنانی گفت: شاهنامه فردوسی یکی از مفاخر بزرگ فرهنگی کشورمان می‌باشد که به مفاهیم با ارزشی همچون خردورزی، داد ورزی و ایران دوستی اشاره دارد و در میان سایر دوست داران و محققان کشورهای دنیا نیز دارای ارج‌ و قربی ویژه است و از این‌رو به زبان‌های مختلف ترجمه‌شده است. وی گفت: اگر ایران‌دوستی فردوسی نبود سی سال رنج و زحمت گردآوری این اثر را به خود نمی‌داد و اگر این زحمات نبود شاید فرهنگ ما نیز بدین شکل ناب و اصیل نبود. این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: شاهنامه سند هویت و پایداری قوم ایرانی است که حامل تمدن فرهنگی و دارای زبان فاخر و روایات حماسی وزن خاصی است. وی بیان کرد: سروده‌های فردوسی نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر مورد پژوهش و بررسی و در دانشگاه‌های شناخته‌شده‌ی دنیا مانند دانشگاه کمبریج انگلستان و دیگر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی مورد مطالعه قرار گرفته‌ است .

حسن ابراهیمی کارشناش فرهنگی دانشگاه افزود:  در این مراسم شعرای مطرح  نیز حضور پیدا کردند و از برنامه‌های جانبی این همایش می‌توان به اجرای موسیقی سنتی و شاهنامه‌خوانی اشاره کرد. گفتنی است، این همایش به همت کانون فرهنگی مهد هنردانشگاه واحد مبارکه برگزار شد.

تعداد بازدید : 19
تاریخ: 1397/02/25
تعداد بازدیدکنندگان امروز 7 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 6 تعداد بازدیدکنندگان کل 795 تعداد کاربران بر خط 0 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد.
Powered by DorsaPortal