روابط عمومی دانشگاه آزاد
خبر کوتاه
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
 
دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه میزبان نخستین کنفرانس ملی تحقیات نوین علوم برق،کامپیوتر وفناوری اطلاعات

دکتر کیوان محبی با بیان این که اگر پیرامون موضوعات جدیدعلم کامپیوتر آگاهی وجود داشته باشد. این امر سبب پیشرفت علم فناوری اطلاعات می شود، اظهارکرد: یکی از نیازهای پژوهشگران ایران اطلاع از علوم نوین داخل و خارج از کشوراست که سبب می شود محققان به حوزه هایی که باید در آنها اقدام انجام شود و یا کار انجام شده است، توجه کنند.

محبی با اشاره به محوره های اولین کنفرانس ملی تحقیقات نوین در مهندسی برق،کاپیوتر و فناوری اطلاعات تصریح کرد: محوره های این کنفرانس شامل مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی پزشکی علوم کامپیوتر و علوم تصمیم و مهندسی دانش است.

دبیر کل نخستین کنفرانس ملی تحقیات نوین علوم برق،کامپیوتر وفناوری اطلاعات با بیان اهداف این کنفرانس اظهار کرد: اهداف این کنفرانس ارائه آخرین یافته ها در زمینه علوم برق،مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات به صورت مقالات و نیز گسترش این دانش میان استادان، شرکت کنندگان و دانشجویان است.

وی درباره شرکت کنندگان کنفرانس، گفت: شرکت کنندگان این کنفرانس شامل دانشگاه های آزاد یزد، شهرکرد، دهاقان و اصفهان هستند. این دانشگاه ها از این کنفرانس حمایت مادی و معنوی می کنند.

محبی افزود: علاوه بر دانشگاه های مذکور، سازمان نظام صنفب یارانه ای استان اصفهان و سایت سیلیویکا و IPC نیز در قسمت نمای پلت کنفرانس همکاری می کنند.

وی با بیان این که رشته فناوری اطلاعات چند سالی است که ایجاد شده است تصریح کرد: رشته کامپیوتر چند سالی است به وجود آمده و به دو بخش سخت افزار و نرم افزار تقسیم می شود. پیرامون این رشته ها خلاهایی احساس می شد از جمله این که برای استفاده از کامپیوتر نیاز به مدیریت دانش است و نیز باید نیازسنجی در بخش های مختلف سازمان ها انجام شود که آن ها به چه سخت افزارهایی نیاز دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه ادامه داد: رشته فناوری اطلاعات رشته جدیدی است و می تواند خلاهای موجود، را رفع کند. این رشته دانش مدیریت را با علم کامپیوترترکیب می کند و هدف از این علم گسترش سازمان دهی و به کارگیری صحیح از علم کامپیوتر است.

محبی با اشاره به داوری مقالات این کنفرانس تشریح کرد: 180 مقاله به دبیرخانه ارسال شده است که از این میان حدود 160 مقاله پذیرش شد.

وی ادامه داد: برای بررسی هر مقاله دو ساعت زمان گذاشته می شود.با وجود حجم بالای مقالات، تلاش می شود در این کنفرانس از دو داور و حداقل از یک داور متخصص استفاده شود.

عضو هیات علمی واحد مبارکه افزود: واحد مبارکه تلاش می کند این کنفرانس هر سال یا حداکثر دو سال یک بار برگزار شود.

 

تعداد بازدید : 14
تاریخ: 1397/07/16
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 5 تعداد بازدیدکنندگان کل 31385 تعداد کاربران بر خط 0 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد.
Powered by DorsaPortal